реклама:

адсорбер за день + максимальна площа контакту

Тема в разделе "Солнечная энергетика", создана пользователем МеXanik, 22 май 2017.

1. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    Недавно почав працювати над своїм третім колектором і вирішив спробувати паяти адсорбер так, щоб площа контакту трубки і мідного листа була максимальною а шар олова мінімальним. Результат зараз викладу на фото. В процесі Не використовував жодного механізму (прес, прокатний станок і т.д), все досить просто робиться зусиллям рук та нехитрим інструментом . Шар олова між трубкою і мідним листом - долі міліметра, проте - міцність спайки відмінна
    Цікавить думка форумчан - чекаю критики)))

Вложения:

• 4yze6dkS6wI.jpg
      4yze6dkS6wI.jpg
      Размер файла:
      270,2 КБ
      Просмотров:
      119
    • Fln_ZaWh4yo.jpg
      Fln_ZaWh4yo.jpg
      Размер файла:
      229,7 КБ
      Просмотров:
      121
    • l_A9Tk4wdAE.jpg
      l_A9Tk4wdAE.jpg
      Размер файла:
      302,4 КБ
      Просмотров:
      114
    • bH2TCNvOEZw.jpg
      bH2TCNvOEZw.jpg
      Размер файла:
      218,2 КБ
      Просмотров:
      116
    • A7ZA0ZPuk0M.jpg
      A7ZA0ZPuk0M.jpg
      Размер файла:
      180,2 КБ
      Просмотров:
      111
    bazil19, ocrimenco, house4u и ещё 1-му нравится это.
  2. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Класно! Шкода що я так не зробив у свій час. А то припою пішло пів вагона, а площа контакту суттєво менша ніж у вас!
    Покажіть свій "нехитрий інструмент" :)

3. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    Інструмент - це дошка з пазом під діаметр трубки, дві струбцини і стальний пруток діаметром 12мм довжиною 50см))) після роботи можливо зроблю фото. Олова в прутках взвгалі не використовував під час пайки. Мастив паз в листі і поверхню трубки ось такою пастою для лудження (на фото) прикладав одне до другого, вставляв знову в паз дошки (трубка зверху) і притискав грузами. прогрівав пальником - паста вскипала і лудила дві поверхні одночасно спаюючи їх.

Вложения:

• FA6wFXNSwD4.jpg
      FA6wFXNSwD4.jpg
      Размер файла:
      152 КБ
      Просмотров:
      49
  4. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Дошка не горить?
    Ви впевнені що там вся площа контакту пропаюється оловом з пасти? Я таким флюсом труби паяв, мені здається що краше чуть-чуть добавляти олова. Там розхід буде мінімальний.
    Паз в дошці круглий? Чим такий зробили?

5. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    Дошка трохи почорніла але не горіла ні разу, паз зробив ручним фрезером з півкруглою насадкою, ширина фрези якраз 12мм.
    Впевнений, що трубка припаяна добре. Пасти не шкодував. В процесі пайки загальна вага грузів була під 40 кг. які просував перед і після місця прогріву. На "лицевій" стороні видно - що жолоб з фольги ідеально щільно ліг на ртубку (чимось схоже на заводське виконання, тут на форумі бачив відео). Пробував мідну фольгу відірвати від трубки - не вдалось. Просвічував місце пайки світлом, щілин не бачив - грузи свою роботу зробили добре.

6. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Аж захотілось зробити ще один колектор))) Біда лише тому, що нема вже куди ставити :)
    По чом тепер фольга мідна? Трубки?

7. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    фольгу 0.5мм (5кг) біля 9м2 знайшов на OLX - 850гр +доставка 90грн. Трубки "халявні", тесть віддав )))

8. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    чому не 0,2мм?

9. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    бо ціна була 200 за кг (сторгувався ще дешевше) - а там же на OLX бачив декілька оголошень 0,3мм - по 300гр за кг.

10. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    забув вказати ще один важливий момент - для цього колектора використав 1 банку пасти + пару грам з другої (тобто однієї трошки не хватило). Одна банка коштує 116гр. На стики труб пішло 15 гр звичайного припою ПОС40.
    Гадаю це важливо - бо кілограми припою коштують не маленьку суму. Крім цього, швидкість "гарячих" робіт в рази більша. На весь колектор потратив 12год з опресовкою.

Depesh и Dok нравится это.
  11. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    цікавить думка форумчан - а якщо "зворотню" сторону колектора також зачорнити, відмовитись від утеплення і поставити позаду ще одне скло та використати таку штуку...http://house4u.com.ua/forum/threads/sonjachna-pich.379/ ????... Теоретично - замість одного колектора отримали б як мінімум півтора....

12. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Теоретично так, а практично будуть більші тепловтрати. Треба рахувати або експериментувати.
    Дзеркала на фото розігрівають каструлю, площа якої менша від площі вашого колектора. Через якийсь час в каструлі вода закипає через те що немає відбору тепла (крім природніх тепловтрат). Це означає що з великої площі дзеркал розігрівається порівняно маленька каструля за рахунок фокусу світла. Щоб так само гріти ваш колектор треба значно більшу площу дзеркал. Якщо у вас кілька колекторів то знову ж таки треба примножувати площу дзеркал.
    Крім своїх колекторів ви можете рядом зробити сонячний концетратор і навіть приєднати в одне коло з колекторами.
    Якщо дозволяє місце установки, то можна пробувати. Але врахуйте що дзеркала повинні постійно направлятись за сонцем, і фокус на (нерухомі!!!) колектори також, інакше зайчик сфокусованого світла може додати засмаги вашій сусідці, якщо така є. :)

13. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    можливо зважусь на експеримент без фокусування, тобто площею дзеркальної поверхні 1:1. Про сонячний трекер для дзеркальних поверхонь також думав, це значно простіше зреалізувати ніж з колекторами (не треба заморочуватись з рухомими патрубками ліній теплоносія). А от сусідку спитаю - чи вона не проти позасмагати біля дзеркал... сподіваюсь вона шанувальниця "топлес" стилю)))

14. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Вам через паркан там видніше топлес чи ні))) але якщо файно зайчик зловить, то й через одяг ефект може бути хороший :)

15. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    Угу, а я потім ефектно... від сусіда:evil: :aggressive: ловити зайчиків буду:scare:

16. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    Усьо... експеремента не буде :sorry: ....лишив ноут відкритим на сторінці форуму... сказала дружина, що я сам буду "топлес" як "зайчик" скакати перед колекторами:cry:.... бютжет на проект закрито і конфісковано:scare: йду з горя самогоночки хляпну:ukr:

17. Depesh

Depesh Житель форума

Симпатии:
    180
    Из:
    Зона АТО
    отакої!

18. LAM

LAM Активист

Симпатии:
    20
    Из:
    Львів
    Я вже писав у коментарях що розбавляв пасту 50/50 з горілкою і результат пайки однаковий якщо використовувати саму пасту. У мене в ролі абсорбера оцинкований лист + мідні трубки для їх зєднання використовував пасту 50/50.Соляну к-ту травлену цинком теж розбавляв з горілкою і результат однаковий використовував для нанесення на оцинковку. Обовязково після всіх процесів пайки добре промити водою усі місця пайки. Може комусь знадобиться інформація.

19. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    Я
    Планую робити ще один адсорбер тому в мене є питання стосовно розбавляння пасти - якщо її розвести 50/50 горілкою - чи не буде вона зарідка для нанесення? На жолоб листа можна і рідку нанести а от з трубкою вже буде важче, до того ж як вплине розбавляння пасти на кількість олова, що утворюється при вскипанні пасти? Я впевнений, що при 100% пасти шар олова суцільно вкриває і трубку і жолоб листа, а от при 50/50 чи буде така ж ситуація:ukr:? ну і третє - риторичне питання - горілки шкода!!!:scare:, "первак" підійде:crazy:?

20. wasp

wasp Интересующийся

Симпатии:
    1
    Из:
    Одесса
    У меня братуха холодильщик, может кому надо (чтоб не считали за рекламу) в Харькове есть фирма по холодильному оборудованию через барабашово высылает материалы припои и трубы по Украине

реклама:

Поделиться этой страницей