реклама:

Геліосистема м.Дрогобич

Тема в разделе "Каталог солнечных коллекторов", создана пользователем АндрійХ, 29 май 2017.

1. АндрійХ

АндрійХ Интересующийся

Симпатии:
    17
    Из:
    Дрогобич
    Доброго дня!
    Нарешті і моя система зі вчора запрацювала:yahoo:

1. Місце установки: Дрогобич
    2. Експлуатація: цілий рік
    3. Кількість колекторів: на даний час 2
    4. Загальна площа: 3 м2
    5. Кут нахилу до горизонту: 50 градусів
    6. Орієнтація: Південь
    7. Ємність: Бойлер Dragice OKCE 300_NTR_BP - 300 літрів,одноконтурний з вбудованим змієвиком + ТЕН 2 кВт
    8. Площа і матеріал змієвиків: один заводський змієвик 0.5m²
    9. Теплоносій: Самогон 35%(тільки б місцеві синяки не взнали)
    10. Корпус: OSB 10мм, OSB 22мм боковини, скло зі склопакетів 4мм.
    11. Материал абсорбера: медь 0.2 мм
    12. Прийомне покриття: Тонер розведений акриловим розчинником і нанесений за допомогою ручного китайського пульверізатора за 12 грн. :)
    13. Контролер: House4u Solar Nano
    Вчора за день нагріло увесь об"єм бойлера з 15° до 42-45°, у вечері вистачило набрати два рази ванну, як на мене загарячої, води по вінця, і в бойлері ще хватило 35° води зранку усій сім"ї помитися і помити посуд.
    Взагалі то зробив 3 колектори, але один колектор "меня поимел" по повній, 4 рази його вішав і знімав. Тече гад на пайці. Зняв, пропаяв місця де сопливило, опресував 3,5Бар, не тече, зібрав, повісив на місце, тече гад. І так 4 рази. Що йому є не знаю. На разі лежить, буду пробувати паяти твердим припоєм.
    На разі бачу, що двох колекторів вистачає.
    І ще одне питання: проток теплоносія у мене 5 л\хв, це на мін насоса, чи варто зменшувати протік до 2-3 л\хв за допомогою крана на ротаметрі?

Вложения:

• 2.JPG
      2.JPG
      Размер файла:
      692,9 КБ
      Просмотров:
      172
    • 1.JPG
      1.JPG
      Размер файла:
      1,2 МБ
      Просмотров:
      164
    • 3.JPG
      3.JPG
      Размер файла:
      796,6 КБ
      Просмотров:
      164
    • 4.JPG
      4.JPG
      Размер файла:
      631,5 КБ
      Просмотров:
      166
    • 5.JPG
      5.JPG
      Размер файла:
      627,6 КБ
      Просмотров:
      159
    • 6.JPG
      6.JPG
      Размер файла:
      831,1 КБ
      Просмотров:
      154
    • 7.JPG
      7.JPG
      Размер файла:
      779,8 КБ
      Просмотров:
      156
    server, Николай_2, LAM и 7 другим нравится это.
  2. house4u

house4u Администратор Команда форума

Симпатии:
    992
    Из:
    Одесса
    Система просто супер! Все так гарно і круто. Можливо вам би ще трохи доплатити треба було, і поставити контроллер із WiFi :)

3. АндрійХ

АндрійХ Интересующийся

Симпатии:
    17
    Из:
    Дрогобич
    Так, тепер жалію, але на майбутнє планую повітряний колектор запустити, от на нього і поставлю цей контролер, а на ГВС докуплю у вас мегу. Повітряний уже готовий як два роки, минулого року за його допомогою сушив яблука. Стримує тільки те, як завести до хати дві труби 110мм, не охота псувати фасад.

Вложения:

• 1.JPG
      1.JPG
      Размер файла:
      964,8 КБ
      Просмотров:
      110
    • 2.JPG
      2.JPG
      Размер файла:
      570,6 КБ
      Просмотров:
      108
    • 3.JPG
      3.JPG
      Размер файла:
      744,2 КБ
      Просмотров:
      107
    • 4.JPG
      4.JPG
      Размер файла:
      1,1 МБ
      Просмотров:
      108
    Николай_2, Depesh, LAM и 3 другим нравится это.
  4. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Спостерігайте за дельтою Тк і Т2. Якщо мала - зменшуйте протік, якщо велика - збільшуйте.
    --- Добавлено, 29 май 2017 ---
    На другому фото - запотівші колектори. Чи мені здалось?

5. kogutksm

kogutksm Житель форума

Симпатии:
    85
    Из:
    Lviv
    Система клас. Все дуже акуратно зроблено.
    У мене теж потіє, вже третій рік. Нічого сташного не стається. Як запотіло так і висохло.

Я теж сушу яблука сонцем. Питання: скільки поміщається в сушильну камеру яблук (якщо можна різані яблука у ведрах, бо тесть ріже точно так само як Ви) і за скільки часу ці ведра висихають?

6. АндрійХ

АндрійХ Интересующийся

Симпатии:
    17
    Из:
    Дрогобич
    Запотівші на 2 фото, це 6-00 год, я якраз косив траву і сфоткав, а на першому просто недолік фото, поспостерігаю за цим, можливо зроблю при потребі мікровентиляцію. А дельта у мене 6градусів, як за замовчуванням в контролері, вчора цілий день спостерігав, насос весь час працював, почав виключатися періодично після 17-00, коли сонце почало косо падати на колектор
    --- Добавлено, 29 май 2017 ---
    Сушарка зі старого холодильника була зроблена раніше під електровентилятор. ПСК підключив до неї раді цікавості, в обід температура на виході була 80град, однак великі втрати тепла в каналах, і як наслідок за 2 дні висихає не повністю, досушую в електродуховці. Конструкція мене не задовільнила. А скільки влазить і навіть не скажу, можливо 2 відра( 4 полички).

Последнее редактирование: 29 май 2017
  7. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Не станеться нічо, але продуктивність знижується суттєво.
    В мене один колектор (той що менший) почав запотівати десь після 45 градусів і вже до вечора не розпотівався. Мікровентиляцію як у Віктора я робив, але напевно її мало.
    Сьодні зранку просверлив у корпусі три тоненьких дірки і поки що все ок, побачимо.

8. house4u

house4u Администратор Команда форума

Симпатии:
    992
    Из:
    Одесса
    Їх обовязковой треба якоюсь сіткою закривати, інакше туди поналазить куча-куча комах, жучків і т.д...

9. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    за замовчуванням вкл-6, викл-4
    Я собі поставив вкл-6, викл-1 і вам раджу.
    Але річ не в тому. Ви питали
    якщо підчас роботи насоса різниця між Т2 і Тк тривалий час тримається велика, то краще проток збільшити (переключити насос на вищу швидкість). Якщо навпаки то можна зменшити.
    Наприклад як в мене вчора:
    IMG_20170528_193127.jpg
    Різниця 12 градусів тривалий час і не зменшується, я переключив насос на 2 шидкість і різниця зменшилась практично відразу, але при цьому насос далі продовжував постійно працювати.

Якраз думав чим закрити від опадів, а про жучків і комах щось не подумав)) Дякую! щось придумаю

10. АндрійХ

АндрійХ Интересующийся

Симпатии:
    17
    Из:
    Дрогобич

11. Yura

Yura Житель форума

Симпатии:
    55
    Из:
    Беларусь Минск
    У мяне таксама поцее шкло. Але толькі з верху раніцай. Я насверліў дырак і прыкрыў іх клеёнкай з мікравентыляціённымі порамі. Знутры не пацее. На 6,5 м2 у мяне па баках па 9 атверсцій, а ў версе 16. Зробленыя 10 мм свярлом. З уліцы плёнка і закрыты металапрофілем ад дажжу і паветра.

Последнее редактирование: 30 май 2017
    bazil19 и Dok нравится это.
  12. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    Гарно систему зробили :hi:Пишаюсь земляком:yahoo::yahoo:, бо сам родом з Дрогобича))) Вам би в мери міста балотуватись, з таким підходом до діла впевнений, що зробили б з міста цукерку, не гіршу за Стрий). Якщо надумаєте...голоси усіх моїх друзів і родичів Ваші:bravo:

13. АндрійХ

АндрійХ Интересующийся

Симпатии:
    17
    Из:
    Дрогобич
    @МеXanik дякую. З мерами Дрогобичу справді не пре, але люди самі винуваті, вибирають за красиві слова а не справи. Промислове місто перетворили в суцільний базар.
    І ще, якби кожен підняв би свій зад і почав би щось робити, глядиш і країна почала би мінятися. У мене знайомі живуть у багатоквартирному будинку, під"їзди облуплені, прибудинкова територія повний бардак, болото і т.д., а вони всі сидять по квартирках і чекають, що прийде добрий дядя, чи ЖЕК, чи ще хтось і зробить для них європу.
    @Yura Вчора просвердлив в верхній частині колекторів по одному отвору 9,5 мм і вставив кусок загнутої під кутом 90 мідної трубки (загну щоб не потрапляв дощ), а знизу два отвори діаметром 5мм, зранку колектора були без запотівання.

Последнее редактирование: 31 май 2017
  14. Yura

Yura Житель форума

Симпатии:
    55
    Из:
    Беларусь Минск
    Да гэта тож працуе. Але праз аднабока правадніковую мембрану не так выдуваецца цяпло. Сквазняку няма. З боку мямбрана прапускае паветра толькі ва внутр калектара, а з верху - наружу. І цяпло добра затрымліваецца. Да і неякія жучкі - паўчкі не ўшчэмяцца.

Последнее редактирование: 1 июн 2017
    АндрійХ нравится это.
  15. АндрійХ

АндрійХ Интересующийся

Симпатии:
    17
    Из:
    Дрогобич
    Шановні форумчани, задумався над доцільністю встановлення блока безперебійного живлення на випадок припинення електропостачання.
    Чи хтось використовує такий девайс?

16. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    одна невеличка фотоелектрична панель і насос на 12В - краще рішення

lihach нравится это.
  17. АндрійХ

АндрійХ Интересующийся

Симпатии:
    17
    Из:
    Дрогобич
    Я вже думав над таким варіантом, але не насос 12в а малопотужний інвертор 12-220(ще не шукав, чи такі існують).Але все одно це значно дорожче ніж простий лінійний ББЖ+ акум на 20АН
    --- Добавлено, 1 июн 2017 ---
    Просто цікаво чи в когось траплялася така аварійна ситуація, у мене теплотраса мідна + розширювальний бачок із запасом і теоретично система повинна пережити стагнацію.

bazil19 нравится это.
  18. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    Привіт Андрій, рекомендую поставити обовязково. Бо самогонка буде кипіти при стагнації і до тебе збіжаться усі алкоголіки Дрогобича на запах:D Я використав звичайний UPS на 500Вт, замість штатної батареї підключив автомобільний акум на 75А/ год. Працює уже два роки. Акум ставив б/у, пару годин насос живленням забезпечує у разі відключення. Важливим моментом є те, що УПС і акум треба розмістити десь в технічному ( не житловому) прохолодному приміщенні з доброю вентиляцією. Це тому, що випари від акума дуже шкідливі. Час від часу треба перевіряти акум і інколи поставити на пару днів на машину, щоб його поганяти в штаному режимі підзарядкою. Упс заряджає також, але малими токами (що дуже шкодить акуму) і набагато довше.
    Важливо після того, як на довго пропало світло, спочатку акум підзярядити зарядним для акумів, бо якщо він буде повністю "сівшим" в увімкнеться зардка від УПСа при появі мережі то плата заряду УПСа може згоріти.

Був випадок, що в мене пропало світло а треба було працювати з бетономішалкою. Якраз штукатурив. Підключив до цього УПСА і все було ОК. Крутилась. Аналогічно підключав дрельку на 500 Вт
    А ще не раз ця система виручала при пропаданні світла ввечері. Відключав усі "важкі" прилади типу насоса води, холодильника і т.д. ... вимикав атомати на вхідному щитку і видовжувачем "вилка"+ "вилка" підключав УПС через розетку до мережі будинку. Освітлення на LEDах + телевізор з тюнером тягнуло на ура.
    Також декілька разів брав на нічну рибалку для освітлення, з таким потужним Pover Bankом)) хватало до ранку

Последнее редактирование: 1 июн 2017
    АндрійХ нравится это.
  19. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    http://www.house4u.com.ua/forum/threads/geliosistema-na-okolici-m-lvova.405/page-2#post-20669

20. АндрійХ

АндрійХ Интересующийся

Симпатии:
    17
    Из:
    Дрогобич
    Через стіну у мене гараж, тож можу акум там ставити і кинути дроти через стіну, крім того є необслуговуємі свинцево-кислотні які не випаровують електроліт. Насос+контролер жруть максимум 100Ват, акумулятора 20АН (20АН*12В=240Ват*год) на 2-3години роботи має хватити.

реклама:

Поделиться этой страницей