реклама:

Кріплення для сонячних батарей та колекторів

Тема в разделе "Солнечная энергетика", создана пользователем Bodya, 3 июл 2016.

1. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Кріплення є важливим елементом системи, особливо якщо воно зі змінним кутом до горизонту. Тому в цій темі пропоную обговорювати різні варіанти різних кріплень.

В моєму випадку кріплення буде монтуватись до стіни балкону, яку я недавно укріпив металевою трубою 20х40 мм.
    Внизу для колекторів:
    IMG_20160618_100812.jpg IMG_20160618_100829.jpg
    Зверху для фотоелектричних панелей:
    IMG_20160618_100859.jpg IMG_20160618_100845.jpg
    Хоча під моїм балконом люди не ходять (там плоский дах ресторану, максимум голуба або кота може прибити))) я все-одно хвилююсь за надійність, так як товщина самого бетону всього 8см, потім йде пустота 1-2см і утеплення пінопластом 40-50мм. Всього товщина стіни виходить 15см.
    09.jpg
    Тому важлива міцність на перелом якраз між бетоном і краєм стіни.
    Спочатку думав купити болти довжиною 200мм і їх просунути навскрізь. Але як побачив скільки болтів обірвались коли крутив трубу до стіни, то передумав.
    Знайшов на базарі міцні сталеві прути діаметром 12мм, з різьбою на кінцях. Просверлив навскрізь стіну і просунув туди ці прути:
    IMG_20160628_162842.jpg
    Вони мали би бути надійніші за болти, бо вага і якість самого металу краща. Зсередини обварив прути до труби і обрізав лишнє. Самі металеві труби запінив - може не будуть потіти зимою.
    IMG_20160702_102921.jpg
    Ззовні вийшло так:
    IMG_20160628_162924.jpg IMG_20160628_163116.jpg
    10 точок кріплення = 2 ряди по 5 прутів - рівно навпроти перегородок віконної рами. Пробував натискати рукою на один вихід прута ззовні - майже не прогинається. А так як таких точок аж 10 - то тепер я менш-більш спокійний. Мало б витримати :)
    Зверху так само, тільки замість прутів - закалені болти.

Тепер про зовнішнє кріплення колекторів.
    Балкон в мене виходить на південний захід, тому спочатку я планував фіксовано повернути колектори ближче на південь. Але передумав бо із заходу переважно дує вітер. Вирішив кріпити паралельно до стіни, але зі змінним кутом до горизонту. Так як сонце з півдня до заходу добряче змінює висоту, то в майбутньому автоматична зміна кута протягом дня буде дуже корисною.
    Придумав щось таке:
    Кріплення.jpg
    Якщо хтось може щось ще порадити - буду дуже вдячний. Дякую.

2. Алекссс

Алекссс Житель форума

Симпатии:
    129
    Из:
    Днепропетровск
    Только не надо чтобы донкрат саму панель подымал )) , хотябы рамку в которой будет вставлена панель ))

3. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    так, звичайно в рамці, причому з рамки до верху колектора вийдуть уголки, на яких закріплю дві металеві трубки з намотаним якимось матеріалом, яким вручну або автоматично, у випадку перегріву бойлера або в іншій аварійній ситуації, можна буде закрити (затінити) частково або повністю колектори.
    Якось так приблизно:
    екран.jpg

Який можна використати матеріал - щоб не дорого і максимум ефективно?

І ще один варіант кріплення без трикутників:

варіант 2:
    Кріплення2.jpg
    Принцип той самий: зверху кріпимо петлями, посередині домкрат і ребра жорсткості по всій ширині.

bmd и Dok нравится это.
  4. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    Привіт, домкрат для автоматичної зміни кута - це важко поєднати, на ручку для провертання треба ставити редуктор з електродвигуном (водонепроникне виконання), домкрат треба буде досить частенько змащувати, дощ змиватиме змазку. Як варіант - пневмо або гідроциліндр (є досить мініатюрні варінти) двосторонньої дії, а якщо встановити на дві сторони рами - буде можливість горизонтального і вертикального позиціонування. Цей варіант більше підходить для автоматичної зміни кута.

Bodya нравится это.
  5. Dok

Dok Житель форума

Симпатии:
    134
    Из:
    Залещики
    Є ще варіант:secret: поворотний привід для сателітарних тарілок, у мене зодним початковим сервісом працює більше 10 років. Там гвинтовий механізм,зусилля солідне, є навіть геркон, рахує оберти, дозволяє позиціонувати тарілку тюнером автоматично.Тут простір для поважних АРДУІНЩИКІВ:hi:.

server и Bodya нравится это.
  6. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Я давно вже перестав думати про автоматичне слідкування за сонцем протягом дня. Для колекторів це мабуть неможливо. Там зєднання труб не дозволять. Навіть для фотоелектричних моїх панелей реалізувати таке на стіні багатоповерхового будинку не зовсім реально. А якщо і реально то буде складно і дорого. Наразі тільки зміна кута до горозинту. Хотілось би автоматичну, протягом дня.
    В мене недавно появилась ідея купити недорогий електродомкрат, якийсь такий:
    Домкрат.jpg
    Але потім подумав що ззовні приміщення він дійсно довго не проживе, мабуть.

Пневмоциліндр в моєму випадку напевно не варіант, бо наскільки розумію там треба компресор (дорого і шумно буде на балконі).
    А от гідроциліндр - можливо. Там напевно треба насос. Дивлюсь в ютубі і не можу зрозуміти - як саме мені його можна застосувати і що для того треба? Хто знає як це можна реалізувати?

3 (2).jpg
    Ви про такий актуатор для супутникових тарілок? Навряд чи підніме. :( Вага металевої конструкції + вага колекторів + плече. Але для фотоелектричних панелей напевно би підійшов.
    --- Добавлено, 14 июл 2016 ---
    Але якщо в рад поставити декілька таких актуаторів від супутникових тарілок - тоді точно піднімуть :)

Последнее редактирование: 14 июл 2016
  7. Алекссс

Алекссс Житель форума

Симпатии:
    129
    Из:
    Днепропетровск
    Шуруповерт старый (только целый) самый идеальный вариант , там и редуктор и мотор ... , и купить можно почти на шару или бесплатно выменять у бомжей на макулатуру или бутылки :) , и сделать поворотный механизм как у @koblevo

8. МеXanik

МеXanik Житель форума

Симпатии:
    19
    Из:
    Стрий
    що пневмо що гідро -все більш менш однаково, треба відштовхуватись від ціни. Компресор підійде і автомобільний, добавивши в нього невеликий ресивер (2-3 літри обєму мало б вистачити) і автоматику по тиску (автоматичний пуск і виключення) + двоходовий кран для опускання піднімання. Подібні установки ставлять на буси для пневмоподушок, на фурах це виконано в заводській комплектації. Різниця тільки в тому що замість гумового балона- подушки буде циліндр. Варінт з гідроциліндром майже анологічний - замість компресора шестеренчатий насос типу НШ-10 а все решта те саме. Якщо в магістралях (а їх буде не багато) пропусків не буде то і шуму відповідно на балконі дуже мало. Пошукай на ютубі відео по пневмобалонах підвіски для бусів.

9. Dok

Dok Житель форума

Симпатии:
    134
    Из:
    Залещики
    Чому мені спав надумку атюатор-система працює під дощем, а якщо збалансувати підвіс колекторів зусилля буде невелике, для невеликих систем можна застосувати.

10. Aviator

Aviator Житель форума

Симпатии:
    124
    Из:
    Харьков
    ПРИНЦИПОВА СХЕМА УСТАНОВКИ ДЛЯ ПОВОРОТНОГО СК З РУЧНИМ ПРИВОДОМ.
    Принципова схема установки яка використовувалася під час експериментів зображена на малюнку. Дана установка складється з підставки1, яка встановлюється вертикально на землі. На підставці змонтовано поворотну ферму 3, вісь2 якої повинна бути направлена точно на північ під кутом ß=50 градусів до горизонту (ß – це ширина місцевості ). На вісь 2 змонтована шестерінка 4 з стопором 5 для фіксації усієї поворотної системи у потрібному положенні. Крок зубів на шестерінці 4 дозволяє слідкувати за положенням сонця з точністю до ±4 градуса у площині зоряного екватора.
    Була використана більша шестерня від велосипеда.
    Таким чином вся рухома частина, змонтована на фермі 3, може рухатись кругом вісі паралельній полярній. Також на фермі 3 змонтована площадка 8 у свою чергу на котрій монтується за допомогою посадочних місць 9 сам експериментальний стенд 10 - СК.
    Посадочна площадка 8 може повертатись навколо вісі 6 на кут C від 0 до 48 градусів в залежності від пори року та відповідно висоти сонця над горизонтом.
    Встановлюються кут C за допомогою тяги 7 таким чином щоб кут A дорівнював 90 градусів.
    На малюнку СК змонтований паралельно полярній вісі. Таке розміщення СК повинне бути
    в березні і вересні місяцях року.
    Таким чином слідкування за сонцем здійснюється тільки за допомогою обертання всієї системи з експериментальним СК навколо вісі 2.
    Шестерню 4 можно обертати і за допомогою електродвигуна.

11. vitalybo

vitalybo Житель форума

Симпатии:
    13
    Из:
    Кривой Рог
    шось ти перемудрив Авіатор, а труби водяні ти замінив на огородну шлангу??? Як воно повинно повертатися з трубами???

12. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    @sandr яке кріплення у Вас буде?

13. sandr

sandr Интересующийся

Симпатии:
    0
    Из:
    Киев
    Класичне заводське, в мене дах якраз майже на південь дивиться.

14. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Ще в пятницю в мене мурашки по шкірі бігали від одної думки про те, що завтра треба буде чіпляти кріплення на висоті 5 поверху, розмітити нижні дирки, висверлити точно, крутити гайки і не звалитись вниз, потім випхати великий і важкий колектор у вікно, розвернути його за вікном, втримати і вставити у нішу. :shock: Сам висоти боюсь трохи, але брат і друзі допомогли, за що їм ВЕЛИЧЕЗНЕ спасибі ну і могорич само собою. ;)
    А сьодні йду по хліб, дивлюсь і ще не вірю що вони вже там стоять, заправлені, тиск 1,8бар в системі цілу ніч, нічо не капає, колектори не запотіли. :yahoo: Сусіди питають де купляв і скільки коштують. Не знаю що казати.

IMG_20170423_093528.jpg
    Без імені.jpg
    Ось так! :)

Kladikas, server, house4u и 2 другим нравится это.
  15. bazil19

bazil19 Житель форума

Симпатии:
    253
    Из:
    Бишкек
    @Bodya , молодець!
    і брат з друзями теж.

Гуртом і батька легше бити.:)

Давай і їх агітуй на альтернативу
    :drinks:

Bodya нравится это.
  16. Dok

Dok Житель форума

Симпатии:
    134
    Из:
    Залещики
    Я уже гдето на форуме писал о возможности использовании принципа полярного подвеса, для соларных систем. Шланги и кабеля можно применить выдерживающие деформацию, если надо то это не проблема. Пане Bodya, не треба наїжджати на шановного Aviator , Він правильно використав принцип полярного підвісу, який використовують для сателітарних систем, щоб не повертати систему одночасно в двох площинах, сервопиводами. По горизонту така система повертаеться одним сервоприводом, а кут по вертикалі змінюються автоматично, правда там супутники на постійній орбіті, не міняються від пори року, корекція не потрібна. Сонечко (на відміну від супутників), міняе висоту над горизонтом, потрібна мінімальна корекція по вертикалі, вона не така точна як для радіотелезв'язку. В такій системі вісь нахилена початково, і парабола відслідковуеться автоматично, по вертикалі. Тобто можна робити корекцію по вертикалі не щогохвилинно, навіть не що добово, можливо навіть вручну, раз на тиждень, чи місяць. Не потрібно привід для щохвилинноої корекції по вертикалі. Вот гдето так, мне кажется.
    --- Добавлено, 23 апр 2017 ---
    Я уже гдето на форуме писал о возможности использовании принципа полярного подвеса, для соларных систем. Шланги и кабеля можно применить выдерживающие деформацию, если надо то это не проблема. Пане Bodya, не треба наїжджати на шановного Aviator , Він правильно використав принцип полярного підвісу, який використовують для сателітарних систем, щоб не повертати систему одночасно в двох площинах, сервопиводами. По горизонту така система повертаеться одним сервоприводом, а кут по вертикалі змінюються автоматично, правда там супутники на постійній орбіті, не міняються від пори року, корекція не потрібна. Сонечко (на відміну від супутників), міняе висоту над горизонтом, потрібна мінімальна корекція по вертикалі, вона не така точна як для радіотелезв'язку. В такій системі вісь нахилена початково, і парабола відслідковуеться автоматично, по вертикалі. Тобто можна робити корекцію по вертикалі не щогохвилинно, навіть не що добово, можливо навіть вручну, раз на тиждень, чи місяць. Не потрібно привід для щохвилинноої корекції по вертикалі. Вот гдето так, мне кажется.

17. Алекссс

Алекссс Житель форума

Симпатии:
    129
    Из:
    Днепропетровск
    Говори соседям что делаю под заказ - бизнесом займись :) , посчитай себестоимость умнож на 2 (твой заработок) + установка :)

Последнее редактирование: 24 апр 2017
  18. house4u

house4u Администратор Команда форума

Симпатии:
    991
    Из:
    Одесса
    Мої вітання! Тепер у вас буде тепла водиця, підігріта енергією сонця! :new_rus:

19. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Буде, тільки треба сьодні контролер підключити, а то поки я на роботі, дружина замість нього працює - коли сонце включає насос і коли хмарно виключає (щоб колектори не перегрілись) :) Каже що уже підзамахалась бігати на балкон :crazy:

20. AlexCo

AlexCo Интересующийся

Симпатии:
    3
    Из:
    Москва
    Так, что у вас получилось, вы подключили коллекторы ?

реклама:

Поделиться этой страницей