реклама:

Оптимальний кут установки колекторів

Тема в разделе "Солнечная энергетика", создана пользователем Bodya, 30 мар 2017.

1. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Доброго дня всім форумчанам!

Сьодні-завтра маю зустрітись зі зварщиком, який виготовить і почепить кріплення для моїх колекторів.
    Спочатку планував зробити кріплення зі змінним кутом, але побоявся вітрових нагрузок і вирішив зробити фіксоване. Проблема в тому що балкон виходить майже на захід.
    pos.jpg

Якщо з орієнтацією на південь оптимальний кут для всесезонки дорівнює географічній широті, то який оптимальний кут для орієнтації на захід: для всесезонки і для весна-літо-осінь?
    Як вираховується?

2. Никита

Никита Житель форума

Симпатии:
    247
    Из:
    москва
    Эти вопросы уже обсуждались. Смысла ловить углы не так уж много, а уж с ориентацией на запад и подавно.
    Моё личное мнение - делать строго вертикальным. Зимой это будет хорошо работать, а летом меньше перегреваться, да и от града хорошая защита. Мыть кстати тоже можно будет реже

3. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    2.5 м.кв. колекторів, 100л бойлер, сонце світить з обіду і до заходу - навряд чи можливий буде перегрів, навіть літом.
    От ця картинка каже що -40% продуктивності якщо встановити вертикально на захід:
    naklon.gif

4. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Івано-Франківськ
    широта 48,55
    Кути.jpg
    Отже прошу глянути мої розрахунки:

Південь в Івано-Франківську
    Hs max = 90-48.55+23.5 = 64.95 - 21 червня
    Hs min = 90-48.55+23.5 = 17.95 - 21 грудня
    Hs = (64.95+17.95)/2 = 41.45 - 21 березня, 23 вересня

Кути колекторів з орієнтацією на захід:
    ВеснаЛітоОсінь = (((41.45+64.95)/2)+10)/2 = 31.60 градусів
    Всесезонне = (((17.95+64.95)/2)+10)/2 = 25.73 градусів
    Зима = (((17.95+41.45)/2)+10)/2 = 19.85 градусів

*Вищевказані кути це верхні кути трикутника при монтажі на стіну.
    3.jpg
    ** 10- на мою думку, це мінімальний кут на заході, коли сонце ще гріє. Можливо варто взяти 5 градусів? Можливо нуль? Поправте мене..
    І взагалі - розрахунок правильний більш-менш?

5. Никита

Никита Житель форума

Симпатии:
    247
    Из:
    москва
    К подобным вещам я отношусь по большей части философски. Ну вот вы написали 10 градусов. Возьмите транспортир и посмотрите на этот угол. На сколько сильно он отличается от вертикали?
    А теперь самый важный вопрос: Если ли смысл заморачиваться с конструкцией крепления панелей, при таком незначительном угле? Ведь вертикальный подвес проще и дешевле. А, главное, вертикальную панель проще вписать в экстерьер.

Задам еще один вопрос: Как долго солнце будет находиться в оптимальном положении относительно оптимального угла наклона панели?

Восходящая и низходящая солнца относительно высшей точки симметрична, а значит ориентироваться нужно на меньшие углы.
    Может есть смысл сделать еще один коллектор для компенсации этих потерь?

На мой взгляд практичность важнее пары-тройки лишних градусов.

6. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Думаю що є. Кріплення з фіксованим кутом не так вже й складно зробити і не сильно дорожче ніж вертикальне.
    Ось накидав приблизно різницю:
    kr.jpg
    kr1.jpg kr2.jpg Найоптимальнішим рахується кут 90градусів, коли промені перпендикулярно колектору. У випадку з нахиленим колектором ближче від полудня, коли сонце ще високо (південний захід) кут буде кращим і якраз тоді треба по максимуму ловити тепло. Коли сонце на заході, воно світить, але гріє вже не так сильно. У випадку з вертикально розміщеним колетором прямий кут попадання променів буде лише на заході. У випадку з похилим на південному заході. Це краще, думаю.

Смисл є, звичайно. Але немає площі. В мене багатоповерхівка, лоджія шириною 3м і висота стіни під віконною рамою 1м.
    kr4.jpg kr5.jpg IMG_20160628_163116.jpg kr3.jpg Ось тут під вікном я минулого року усилив стіну, вивів 10 точок крімлення назовні і протянув труби. Назад повернув деревяну вагонку. Тобто маю 3кв.м. і хочу оптимального кута і максимум продуктивності :)

Никита нравится это.
  7. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    я так розумію народ не хоче вдумуватись в незрозумілі цифри, тому я спробую спитати простими словами:
    якщо в івано-франківську найвище сонце буває 21 червня в півдні 65 градусів, а в рівнодення (21березня і 23 вересня) його кут 41,5 градусів, то для сезонного використання оптимально колектори під кутом (65+41,5)/2= 53,25

а так як вони в мене направлені на захід (нуль градусів) то отимальним кут буде 53,25 / 2 = 26,60 ???

8. suprashoot

suprashoot Интересующийся

Симпатии:
    1
    Из:
    Dnepr
    Есть ли смысл устанавливать СЭС на ЮВ и ЮЗ?
    1.На сколько меньше будет вырабатываться электроэнергия по сравнению с установками обращенными на юг?
    2.Какой должен быть угол наклона?

реклама:

Поделиться этой страницей